Arve Door
kurumsal@arvedoor.com

Blog

Çelik Kapı

by:
Çelik Kapı

ÇELİK KAPI

Genel Teknik Özellikler;

  • Kapılarda Kullanılan Metal 1.2mm – 1.5mm – 2mm DKP (A1) Ereğli Demir Çelik Mamullerindendir.
  • Kapılarımızda 3 adet ayarlanabilir özel yapım yağlanabilir menteşe kullanılmaktadır.
  • Kilit Sistemi: Kapılarımızda Kale Marka Kilitler Kullanılmakta ve zorlamalara karşı bar el yüzeyi çelik rozet ile korunmuştur.
  • Üretici Firma Tarafından 5 yıl Garantilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çelik kapı üretim ve montaj standartlarına uygun olarak, kasalar 1.5 mm çelik profilden imal edilmiştir. Güvenlik noktalarında ise bu ölçü 3.5 mm kalınlığa ulaşmaktadır. Kasa yapısı kasa ile duvar arasına boşluk kalmayacak şekilde duvarı kavrar niteliktedir. İmalatımız, yerinde ve her kapıya özel ölçümleme ile yapılmaktadır.

Kapı serenleri 1.5 mm kalınlığında profilden, güvenlik noktalarında 6.5 mm kalınlığa ulaşan niteliktedir. Kanat içi 0,70 mm sac ile desteklenmiştir.

Tüm metal aksam istenilen kaplama ile ahşap görünümdedir. Metalin soğuk görüntüsü ve dokusu kasada 8mm, kanatta 8mm ahşap kullanılarak estetik ve sıcak bir görünüme dönüştürülmüştür.

Kanat yalıtımı için kanat içi sacı ile dış yüzey kaplama mobilyası arasında ısı ses izolasyon malzemesi kullanılmıştır.

Yalıtım ve contalama kalitesi ile ses, ısı, toz ve haşere yalıtımı sağlanmıştır.

  • Kapı montajında en sağlıklı montaj sistemi olan ve duvarda her tuğla arasına monte edilen çelik millere veya duvara uygun kaynaklandığı metod kullanılmaktadır. Bu sistem ile montajı yapılan kapının duvar ile adeta bir bütünlük oluşturması sağlanmaktadır. Kapılarda kaynaklama sistemi kullanılması sonucunda kapının duvarla bir bütün halini almasından dolayı terazisinin bozulmaması sağlanarak, ömür boyunca servis ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır.
  • Kapılarımızda servis ihtiyacı duyulan tek aksam kilit sistemidir. Kilit sisteminde ise garanti süresi 5 yıldır. Kilit sistemi, sert darbe ve çizilmelerin haricinde kapılarımız ömür boyu garantilidir.
  • Kilit sistemi iki turlu çevirmeye ayarlanarak üçüncü turda karşılaşılan kırılma sıkıntısı ortadan kaldırılmıştır.
  • Kilit silindirleri, dış taraftan delmeye ve kesilmeye karşı sertleştirilmiş çelik zırh ile muhafaza edilmiştir.
  • Kilitler, standart olarak ortada ve üstte 3 turlu monoblok kilit (üst kilit kancalı olacak şekilde) diye tabir edilen sistemdir. İsteğe bağlı olarak merkezi diye tabir edilen, kapıyı tek anahtar ile 13 noktadan kilitleme sağlayan güvenlik kilidi kullanılmaktadır.
  • Kapılarda standart olarak kaliteli malzemeden 180 derece dürbün, kapı kolu kullanılır. Farklı renk ve tip aksesuarlar opsiyonel olarak uygulanmaktadır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright © 2017. Arve Door Her Hakkı Saklıdır.
0530 446 16 23