Arve Door
kurumsal@arvedoor.com

Çelik Kapılar

info@ arvedoor.com

Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapı sayesinde yaşam alanlarının güvenliğini sağlamak mümkündür. Fakat, her çelik kapı, zannedildiği gibi kaliteli değildir. Çelik kapı modelleri arasında seçim yaparken her şeyden önce firmanın tecrübeli, güvenilir ve kaliteli referanslara sahip olmasına bakılmalıdır. Bir başka deyişle, iyi bir çelik kapı; bu özellikleri taşıyan bir firmadan satın alınmalıdır.

İyi bir çelik kapı; insanların hayatını kurtarabilir. Ancak, bir çelik kapının kilitleri; çelik zırhlı barellerle korunmalıdır. Aksi takdirde, o kapının güvenilir olmadığını söylemeliyiz. Kilit barellerin hırsızlar tarafından kırılması kolaydır. Çelik kapılar arasındaki bu tür farklara dikkat edilmelidir. Hırsızların dahi bilgi sahibi olduğu bu hususlar önemsenmediği takdirde yaşam alanlarının güvenliği tehlikeye atılacaktır.

Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik kapı modelleri; hem güvenlik hem de sağlamlık açısından eksiksiz bir tasarıma sahip olmalıdır. Evlerin daha değerli ve gösterişli olması adına çelik kapı tercihi yapmak doğru bir davranış değildir. Çünkü, çelik kapı, gerçekten de bir ihtiyaçtır. Çelik levhalar ve saclar ile güçlendirilen çelik kapıların güvenliğinden şüphe duymamak gerekir. İyi bir şekilde tasarlanmış çelik kapının dışarıdan zorlanarak açılması mümkün değildir. Bunun yanı sıra, çelik kapı modelleri; aşağıdaki detayları da bünyesinde taşımalıdır.

- Ölçüleri standartlara uygun olmalıdır.
- İmalat standartlarına uygun olması şarttır.
- Çelik kapının montaj esaslarına uygunluğu gerekir.

Çelik kapı modelleri arasında seçim yapmadan evvel güvenlik ve fiyat araştırması yapılmalıdır. Lüks çelik kapılar dışarıdan gösterişli dursa da önemli olan kapının ne kadar güvenli olduğudur. Çelik kapının sertifikalı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü, sertifikalı bir çelik kapı; bağımsız kurumlar tarafından denetlenmiş ve onaylanmış anlamına gelir. Bu bağlamda, AB Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sertifikası’na sahip bir markanın çelik kapı modeli tercih edilmelidir. Fakat, bu sertifikanın olmadığı hallerde TSE belgesi de ikinci kriter olarak dikkate alınabilir. AB’nin birden altıya kadar uzanan güvenlik sınıfı bulunur. 1 en kolay, 6 ise en zor açılan kapı anlamına gelir.

Çelik Kapı Fiyatları

Çelik kapı modelleri arasında seçim yaparken anahtarın girdiği bölgeyi koruma sistemine rozet sistemi adı verilir. Ancak, bu sistemin keski gibi cisimlerle açılamayacak kadar sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Lüks çelik kapılar; yalnızca hırsızlığa önlem alınması için tercih edilmez. Dışarıdan gelmesi muhtemel toz, haşere ve gürültülere karşı da koruyucu olması gerekir. Çelik kapı fiyatları ise kapının sahip olduğu özelliklere göre değişir. Ekonomik modeller olduğu gibi yüksek kaliteli ancak pahalı modeller de yer alır.

Şimdi Ne Yapsak?

iletişim
+90 224 503 45 03
+90 530 446 16 23
kurumsal@arvedoor.com
Soğanlı Mah. 3. Meltem Sok.
B1 Ap. No:41C Osmangazi / BURSA
Teşekkürler!. Mesajınız başarı ile gönderilmiştir...
Üzgünüz, Mesajınız gönderilemedi.
Anasayfa 11
Anasayfa 9
Anasayfa 12
© Copyright © 2017. Arve Door Her Hakkı Saklıdır.
0530 446 16 23